107,6 FM

Grzegorz Kwitek: Mieszkańcy regionu są bardzo przyzwyczajeni do samochodu

- Mieszkańcy regionu są bardzo przyzwyczajeni do samochodu i ciężko im przesiąść się na transport publiczny - mówił w Radiu eM Grzegorz Kwitek, członek zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Grzegorz Kwitek: Mieszkańcy regionu są bardzo przyzwyczajeni do samochodu
Radio eM

Naszego porannego gościa pytaliśmy o to, czy ostatnie zmiany cen biletów miesięcznych i jednorazowych wpłynęły na wzrost przychodów GZM. - W październiku odnotowaliśmy zwiększone przychody w stosunku do tych samych miesięcy w poprzednich latach. Wzrost sprzedaży obserwujemy systematycznie od początku roku - mówił Grzegorz Kwitek. Dodał przy tym, że rośnie także liczba sprzedanych biletów. - Wrócili studenci, a to grupa, która korzysta z transport publicznego, dlatego nawet przy wzroście cen nie spadła liczba sprzedanych biletów - powiedział członek zarządu GZM.

Naszego gościa pytaliśmy również, dlaczego komunikacja publiczna w regionie nadal nie jest alternatywą dla samochodu. - Wszystkie badania, które prowadziliśmy pokazały, że mieszkańcy regionu są bardzo przyzwyczajeni do samochodu. Pracujemy nad zachętami - powiedział Grzegorz Kwitek. - Dla stałych klientów cena biletu jest przystępna. Jest dużo niższa niż używanie samochodu patrząc na tankowanie benzyny czy diesla - przekonywał członek zarządu GZM. - Przy biletach wieloprzejazdowych jedna podróż kosztuje 2,50, przy bilecie miesięcznym to poniżej złotówki, a przy półrocznym okaże się, że można podróżować po metropolii za kilkadziesiąt groszy - wyliczał nasz gość. 

« 1 »

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.