107,6 FM

Paweł Jaroszek: W przyszłym roku poradzimy sobie dzięki kreatywności i elastycznemu podejściu przedsiębiorców

- Rok 2023 będzie rokiem pełnym wyzwań, natomiast obserwuję jaką kreatywnością i elastycznością wykazują się polscy przedsiębiorcy i jestem przekonany, że poradzimy sobie - powiedział w Radiu eM wiceprezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Paweł Jaroszek.

Paweł Jaroszek - wiceprezes ZUS   Paweł Jaroszek - wiceprezes ZUS
Marcin Iciek / Radio eM

Rozmowę z wiceprezesem ZUS Radio eM przeprowadziło podczas dwunastego Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. W trakcie kongresu prezentowano alarmujące szacunki, zgodnie z którymi w 2022 roku ogółem upadnie ponad 250 tysięcy firm. Gość Radia eM odniósł się do tych danych. - To jest niestety, dla tych firm, które upadną rzecz trudna i ciężka, natomiast z punktu widzenia gospodarki, patrząc na dane, którymi dysponuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych, do końca października mówimy per saldo o 100 tysiącach firm, które przybyło. Mimo trudnej sytuacji makroekonomicznej więcej firm pojawia się na rynku, niż z tego rynku schodzi - mówił rozmówca Radia eM, który wskazał, że życie gospodarcze "nie lubi próżni". Niektóre zjawiska są bolesne i drastyczne dla firm, które są nimi dotknięte, jednak liczby wskazują, że inne firmy gospodarują te "luki i możliwości".

Paweł Jaroszek był również pytany o wizerunek Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz o transformację technologiczną i informatyczną. - Z punktu widzenia przedsiębiorcy zawsze będziemy postrzegani jako ten podmiot, do którego trzeba co miesiąc zanieść ciężko zarobione pieniądze i opłacić ryzyka ubezpieczeniowe (...). Natomiast jeśli chodzi o to, jak zmienia się Zakład Ubezpieczeń Społecznych to widać to w ocenie opinii publicznej - zaznaczył wiceprezes ZUS i dodał, że zakład "robi wszystko", aby relacje z przedsiębiorcami były bardzo dobre.

« 1 »

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.