107,6 FM

Robert Ciupa: Do ludzi dociera prosty fakt, że czołgi wyprowadzono przeciwko społeczeństwu

- Z biegiem czasu do ludzi dociera prosty fakt, że czołgi wyprowadzono przeciwko społeczeństwu - mówił w Radiu eM dyrektor Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności, Robert Ciupa. 41 lat po wprowadzeniu stanu wojennego pytaliśmy o pamięć o tamtych wydarzeniach.

Robert Ciupa: Do ludzi dociera prosty fakt, że czołgi wyprowadzono przeciwko społeczeństwu
Radio eM

- Data 13 grudnia 1981 roku wywołuje wspomnienia u tych, którzy pamiętają tamten czas - mówił Robert Ciupa. - Dla wielu ludzi to także ten moment, gdy czołgi wyjechały na ulice i wyprowadzono je przeciwko ludziom, którzy pragnęli wolności. W ludziach, którzy pamiętają tamte czasy ta pamięć jest. Pytanie, na ile młode pokolenie pamięta i chce pamiętać - powiedział gość Radia eM.

Dyrektora ŚCWiS pytaliśmy o wyniki badań, zgodnie z którymi niespełna połowa dorosłych Polaków kojarzy, co działo się 13 grudnia, a wśród najmłodszych dorosłych ta liczba jest jeszcze niższa. - Staramy się mówić do tych ludzi takim językiem, by to zrozumieli, zaciekawili się i sięgnęli po literaturę, by chcieli wiedzieć - mówił Robert Ciupa.

Poranny gość Radia eM podkreślił, że pamięć o stanie wojennym może dziś łączyć różne grupy. - Pod krzyżem przy kopalni "Wujek" składają kwiaty wszystkie opcje polityczne, od ugrupowań narodowych po lewicę. Mam wrażenie, że z biegiem czasu do ludzi dociera prosty fakt, że czołgi wyprowadzono przeciwko społeczeństwu - mówił Robert Ciupa

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..