107,6 FM

Abp Skworc o sprawie ks. F. Blachnickiego: Pamiętajmy, co w Kościele znaczy męczeństwo, życie swoje dać

- Kiedy patrzymy na życie ks. Franciszka Blachnickiego, to możemy powiedzieć, że była to droga to droga krzyżowa, która się rozpoczęła jeszcze w czasie okupacji hitlerowskiej - przypomniał metropolita katowicki.

W „Rozmowie Poranka” abp Wiktor Skworc odniósł się do słów niektórych komentatorów, podnoszących kwestię znaczenia odkrycia IPN dla całości dziedzictwa założyciela Ruchu Światło-Życie. – Nie mogę się zgodzić. To jest sprawa znacząca. Pamiętajmy, co w Kościele znaczy męczeństwo, życie swoje dać – podkreślił.

Jednocześnie metropolita katowicki zapewnił, że kolejnym krokiem związanym z toczącym się procesem beatyfikacyjnym ks. F. Blachnickiego, jest zwrócenie się do Dykasterii ds. Świętych o zmianę kwalifikacji prowadzenia postępowania. – Rozmawiałem już wstępnie w tej sprawie – zaznaczył abp W. Skworc.

W poniedziałek metropolita katowicki wylatuje z pielgrzymką do Stolicy Apostolskiej. Będzie towarzyszył wdowom i osieroconym dzieciom górników, którzy niemal rok temu zginęli w katastrofach w kopalniach Pniówek i Zofiówka.

Abp Wiktor Skworc:
Radio eM
« 1 »