107,6 FM

Emil Nagalewski: W niektórych gminach jest problem z egzekwowaniem przepisów antysmogowych

- W niektórych gminach jest problem z egzekwowaniem przepisów antysmogowych - mówił w Radiu eM Emil Nagalewski, koordynator Polskiego Alarmu Smogowego w woj. śląskim.

Emil Nagalewski: W niektórych gminach jest problem z egzekwowaniem przepisów antysmogowych
Radio eM

W ubiegłym tygodniu Polski Alarm Smogowy ogłosił, że Goczałkowice-Zdrój są liderem na poziomie kraju, jeśli chodzi o zaangażowanie mieszkańców w program „Czyste powietrze”. Bardzo dobrze w tym zestawieniu wypadło też woj. śląskie. - Dobrze, że śląskie gminy są w czołówce, bo region był postrzegany jako miejsce, gdzie ze smogiem jest największy problem – mówił Emil Nagalewski. Dodał, że w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy w wielu gminach udało się wyeliminować źródła ciepła, które sprawiały największy problem.

Emil Nagalewski podkreślił jednak, że wśród gmin woj. śląskiego są też takie, które w mniejszym stopniu przykładają się do kontroli kopciuchów. - Są liderzy i są maruderzy – powiedział aktywista Polskiego Alarmu Smogowego. Dodał, że powstaje raport, który pokaże, gdzie jest największy problem z egzekwowaniem przepisów antysmogowych. - Uchwała antysmogowa dotyczy całego województwa, ale w różnych miejscach różnie to wygląda. Otrzymujemy informacje od naszych aktywistów i ludzi, którzy do nas dzwonią, że zgłaszają problem w gminie i odbijają się od ściany – mówił gość „Rozmowy poranka”.

« 1 »