107,6 FM

Ks. Musioł: Warto pokazywać jubilatów, którzy pięknie dzielą się miłością

„Rodzina - forum dialogu” - to hasło tegorocznej XVI edycji Metropolitalnego Święta Rodziny, które rozpoczyna się już w najbliższą niedzielę 21 maja.

Ks. K. Musioł: Warto pokazywać jubilatów, którzy pięknie dzielą się miłością.
Radio eM

Do motta wydarzenia odniósł się gość „Rozmowy Poranka”. – Rozmowa to dzielenie się sobą, swoim życiem. To hasło, które jest jak najbardziej na ten obecny czas – przekonywał ks. Kazimierz Musioł, zastępca dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Rodzin. – Każdy z nas się komunikuje, ale trzeba zwrócić uwagę na jakość tej rozmowy, czy tylko informujemy. A może zadać pytanie: co u ciebie słychać? Jak się czujesz? – wymieniał.

W archidiecezji katowickiej wydarzeniem, które od lat rozpoczyna Metropolitalne Święto Rodziny są Jubileusze Małżeńskie. Zgodnie z prowadzonymi zapisami organizatorzy spodziewają się w tym roku czterech par, które będą świętować 65-lecie sakramentu małżeństwa, 27 par obchodzących diamentowe gdy, 11 par – 55 lat. Najwięcej będzie złotych jubilatów, bo już swój udział zapowiedziało 221 par. – Warto pokazywać, że oni żyją pięknie, pięknie dzielą się miłością, budują piękne rodziny – mówił ks. K. Musioł. I zachęcał, by do katedry jubilaci przyjeżdżali wspólnie z bliskimi.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama