107,6 FM

Tomasz Bednarek: Skraca się czas rozpatrywania wniosków w programie „Czyste Powietrze”

- Skraca się czas rozpatrywania wniosków w programie „Czyste Powietrze” - mówił w Radiu eM prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Tomasz Bednarek.

Tomasz Bednarek: Skraca się czas rozpatrywania wniosków w programie „Czyste Powietrze”
Radio eM

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach skończył w tym roku 30 lat. - Lata 90. to był czas, gdy ochrona środowiska nie była najistotniejsza - mówił Tomasz Bednarek. - Powołanie Wojewódzkich Funduszy i budowa całego systemu ochrony środowiska to nasz krajowy sukces – zaznaczył prezes WFOŚiGW. Dodał, że najistotniejszym celem Funduszu w naszym regionie jest walka ze smogiem, która pochłania największe środki.

Z naszym gościem rozmawialiśmy także o programie „Czyste Powietrze”, który cieszy się największym zainteresowaniem w woj. śląskim. Czy popularność programu w regionie wpływa na tempo rozpatrywania wniosków? - Większość składanych do nas rozliczeń w tym programie wymaga poprawy, uzupełniania, dosyłania dodatkowych dokumentów – mówił Tomasz Bednarek. Prezes WFOŚiGW dodał, że czas oczekiwania na rozpatrzenie skraca się. - Liczba wniosków, które wypłacamy powoduje, że coraz szybciej realizujemy to zadanie i coraz szybciej środki trafiają do odbiorców – mówił gość Radia eM.

« 1 »