107,6 FM

Jaworzno. Ruszyła akcja „Nie zapraszaj dzika do swojego śmietnika"

„Nie zapraszaj dzika do swojego śmietnika" - to nowa akcja informacyjna Urzędu Miasta w Jaworznie. Ma być odpowiedzią na coraz większą liczbę leśnych stworzeń zapuszczających się na osiedla w poszukiwaniu pożywienia.

Kolejne miasta w regionie apelują o uważne wyrzucanie śmieci i zabezpieczanie wiat śmietnikowych. Wszystko przez dużą liczbę dzików zapuszczających się między bloki w poszukiwaniu pożywienia. Z oficjalną kampanią na osiedlach i w mediach społecznościowych ruszyły władze Jaworzna. Ze względu na dużą ilość terenów leśnych, mieszkańcy tego miasta do dzików powoli się przyzwyczajają:

W ramach akcji akcja „Nie zapraszaj dzika do swojego śmietnika" w całym mieście stanęły tablice informacyjne, odpowiednie plakaty trafiły również do spółdzielni mieszkaniowych.

Jak dodaje Filip Szatanik, rzecznik prasowy jaworznickiego magistratu, przy spotkaniu z dzikiem należy zachować spokojną postawę, a w przypadku szarży wskoczyć na podwyższenie. Nie powinno się kulić i chować głowy w rękach, gdyż może zachęcić to zwierzę do ataku.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama