107,6 FM

Marek Mitrenga: Przez cały weekend świętowanie 65-lecia Śląskiego Ogrodu Zoologicznego

Przez cały weekend (6-8 października) potrwa świętowanie 65-lecia Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. O szczegółach mówił w Radiu eM jego dyrektor, Marek Mitrenga.

Marek Mitrenga: W najbliższy weekend świętowanie 65-lecia Śląskiego Ogrodu Zoologicznego
Radio eM

W najbliższy weekend Śląski Ogród Zoologiczny będzie świętował swoje 65-lecie. Atrakcje zaplanowane są na cały weekend. W sobotę po raz pierwszy będzie można zwiedzić nowy pawilon lasu deszczowego. - To wycinek Ameryki Południowej, lasu deszczowego u nas na Śląsku. Jest tam bardzo bogata gościnność, jej koszty były na poziomie miliona złotych. Do tego zwierzęta jak leniwiec, wyjec, ptaki, wszelkiego rodzaju gady i płazy, które już są w terrariach, bardzo ciekawe i kolorowe. Będzie też wydra amerykańska, której przeciętna wielkość to 1,20 m z ogonem, więc może robić wrażenie – mówił Marek Mitrenga.

Jak będzie wyglądać świętowanie? - Główne obchody są w piątek, ale świętujemy przez cały weekend. W sobotę będzie można zwiedzić nowy pawilon. Na niedzielę zaplanowane są wystawy, będzie dużo atrakcji i każdy znajdzie coś dla siebie. Z okazji 65-lecia bilety będą też w niższej cenie – dodał dyrektor Śląskiego Ogrodu Zoologicznego.
 

« 1 »