107,6 FM

Maciej Gramatyka: Jest mi bliskie to, by w polityce samorządowej była kontynuacja

- Jest mi bliskie to, by w polityce samorządowej była kontynuacja – mówił w Radiu eM Maciej Gramatyka, do niedawna wiceprezydent Tychów.

Maciej Gramatyka: Jest mi bliskie to, by w polityce samorządowej była kontynuacja
Radio eM

W ubiegłym tygodniu wieloletni prezydent Tychów Andrzej Dziuba, który w wyborach parlamentarnych zdobył mandat senatora, poparł Macieja Gramatykę jako kandydata na prezydenta miasta. - Zdaję sobie sprawę z tego, że wybory trzeba wygrać samodzielnie, przekonać mieszkańców do swojego programu – mówił w Radiu eM Maciej Gramatyka. Dodał, że za wcześnie jeszcze, by mówić o programie wyborczym, ale w polityce samorządowej bliska jest mu kontynuacja działań. - Lokalnie to sprawy nas jednoczą, troska o życie w mieście, a nie to, kto z jakiej jest partii. Przed nami czas, kiedy z mieszkańcami, przedstawicielami lokalnego biznesu i radnymi będę chciał rozmawiać o tym, co ich zdaniem jest w Tychach najbardziej potrzebne, by wypracować najważniejsze postulaty – mówił były zastępca prezydenta Tychów.

Rozmawialiśmy również o wyborze komisarza dla Tychów, który wciąż jeszcze nie został wskazany przez premiera. - Brakuje komisarza, bo do 15 listopada należy przedłożyć radnym projekt budżetu na przyszły rok, to musi podpisać osoba zastępująca prezydenta, a takiej osoby nie ma – mówił Maciej Gramatyka. Obecnie w kontekście objęcia stanowiska komisarza w mediach najczęściej przewija się nazwisko Bogdana Białowąsa, w przeszłości szefa jednej z miejskich spółek. Aktualnie sygnały płynące z rządu mówią że komisarze w tych miastach, gdzie nikt nie pełni jeszcze tej funkcji, zostaną powołani w najbliższych dniach.

 

« 1 »