107,6 FM

Adam Polko: Ludzie będą chcieli uzyskać kredyty, ale mieszkań na rynku nie ma

- Ludzie będą chcieli uzyskać kredyty, ale mieszkań na rynku nie ma – mówił w Radiu eM dr Adam Polko. Rozmawialiśmy o nowym programie "Mieszkanie na start".

Adam Polko: Projekty nowych programów mieszkaniowych powinny być bardziej przemyślane
Radio eM

Z naszym porannym gościem rozmawialiśmy o nowym programie „Mieszkanie na start”. - Należałoby się prawdopodobnie spodziewać podobnych skutków jak w przypadku „Bezpiecznego kredytu 2 proc.”, czyli wzrostu cen nieruchomości, bo to dość atrakcyjny program, tani kredyt i myślę, że ludzie będą tym zainteresowani. Proszę zauważyć, że ten program ma ruszyć w połowie tego roku, a skończyć się w 2025, więc cała pula pieniędzy na kredyty będzie rozdysponowana przez półtora roku. To będzie na zasadzie „kto pierwszy najlepszy”. Ludzie będą chcieli uzyskać te kredyty, ale mieszkań na rynku nie ma – mówił dr Adam Polko.

Eksperta pytaliśmy również, jak odpowiedzieć na problem braku mieszkań. - Wydaje mi się, że rynki mieszkaniowe są rynkami lokalnymi. Przyzwyczailiśmy się, że ceny bardzo mocno rosną, ale tak jest w dużych metropoliach. Tak jest w Katowicach, ale na peryferiach aglomeracji już niekoniecznie. Gdybyśmy wymyślili programy zwiększania podaży mieszkań na rynku lokalnym, np. budowy tanich, dostępnych nawet na wynajem, to chyba w tym kierunku powinniśmy iść – powiedział gość „Rozmowy poranka”.

« 1 »