107,6 FM

Dawid Durał: Czas najwyższy przewietrzyć samorząd

- Czas najwyższy dla czystej przyzwoitości przewietrzyć samorząd, by dopuścić trochę inne spojrzenie na to miasto – mówił w Radiu eM Dawid Durał, katowicki radny Polski 2050 i kandydat na prezydenta Katowic.

Dawid Durał: Czas najwyższy przewietrzyć samorząd
Radio eM

W „Rozmowie poranka” pytaliśmy o szanse Dawida Durała w nadchodzących wyborach samorządowych. Dlaczego zdecydował się kandydować na prezydenta Katowic? - Decyzje podejmowane są przy krótkim stole. My jako radni de facto nie kreujemy polityki miejskiej, a ją zatwierdzamy w głosowaniach i jest to przykre, czas to zmienić – mówił Dawid Durał. - Prezydent Marcin Krupa coraz bardziej jest prezydentem elit, a nie mieszkańców. Katowice bardzo fajnie wyglądają dla przyjezdnych, miasto się rozwija i to trzeba przyznać. Ale jeżeli przejdziemy się bocznymi uliczkami, to można zobaczyć pełno śmieci, porozjeżdżane trawniki. To są bolączki zwykłych, szarych mieszkańców – mówił kandydat na prezydenta Katowic.

Jak Dawid Durał zamierza prowadzić kampanię wyborczą? - Powtarzam każdemu, kto się do mnie zgłasza, by przekonał 10 sąsiadów, dlaczego nie warto głosować w Katowicach na PiS, PO i Forum Samorządowe. Niech oni przekonają kolejne 10 osób i tym sposobem wygramy te wybory – powiedział Dawid Durał.

« 1 »