Sylwester w blasku Hostii

dodane 01.01.2015 16:34

Agata Combik

Wrocławianie spędzili ostatnie godziny roku 2014 na modlitwie w blasku gigantycznej Hostii, lśniącej w ołtarzu Donum Caritas et Pax.

Sylwester w blasku Hostii   Agata Combik /Foto Gość W centrum Wrocławia w sylwestrowy wieczór błyszczała światłem gigantyczna Hostia.

Tuż obok pod wrocławskim ratuszem, stanęła scena, która przyciągnęła w sylwestrowy wieczór ok. 200 tys. osób.
Przy ul. św. Antoniego trwała w ciszy adoracja w intencji pokoju, a o północy, gdy zabrzmiały petardy i fajerwerki, o. Mirosław Bijata uroczyście pobłogosławił wszystkich Najświętszym Sakramentem, po czym rozpoczęła się Msza św.

– Na progu Nowego Roku Bóg przypomina każdemu z nas: świat przemija, ale ty jesteś moim dzieckiem, moją córką, moim przybranym synem – mówił. Zachęcał, by pamiętać o godności dziecka Bożego, o czekającym nas dziedzictwie, by – jak pasterze – dzielić się z wszystkimi radością spotkania z Bogiem, i, jak Maryja, zachowywać i rozważać w sercu Boże sprawy.

– Na rynku jest scena, na której dokonuje się pewne misterium, tajemnica muzyki. My jesteśmy świadkami czegoś o wiele piękniejszego. Ołtarz jest miejscem, który otaczamy, jak rzesze scenę... Bóg ofiarowuje tu swoje życie pod postacią sakramentalnych znaków – tłumaczył piękno Bożego misterium. I dodał: – Jezus chce się narodzić w tych miejscach mojego życia, w których widzę swoją największą nędzę, słabość, może porażkę, które może nawet są cuchnące grzechem.

Ołtarz Donum Caritas et Pax przebywa w Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła przy ul. św. Antoniego do 6 stycznia. Na zakończenie jego wizyty we Wrocławiu, tego dnia o 18.00, zostanie odprawiona uroczysta Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Siemieniewskiego.

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 5 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 3 kochana 03.01.2015 16:41
Niezalogowany użytkownik Sama też witałam Nowy Rok na modlitwie.Jednak taki ołtarz czy nie które kościoły swoją konstrukcją i wyglądem odstraszają.Kto zatwierdza taki szkarady?
Plusów: 2 Ajja 02.01.2015 15:13
Do momentu gdy ktoś wyciągnie wtyczkę z kontaktu.
Plusów: 0 Savonarola 02.01.2015 00:28
Niezalogowany użytkownik Tym z nas ktorzy chca adorowac Boga niepotrzebne sa oltarze.
Plusów: 0 gut 01.01.2015 18:03
Niezalogowany użytkownik Ten ołtarz jest naprawdę imponujący.

wszystkie komentarze >

Reklama