107,6 FM

Weekend w Piekarach

Od piątku do niedzieli przenosimy się do Piekar Śląskich. Zapraszamy tam i was.

Wspólnie będziemy świętować tam podwójny jubileusz. W tym roku 90 lat mija od koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Piekarskiej. Swoje 90-lecie obchodzi też nasza diecezja.

Obchody koronacyjne sprzed 90 lat trwały 3 dni (od piątku do niedzieli, 14, 15 i 16 sierpnia 1925 r.). Podobnie jest w tym roku.

W piątek świętowanie rozpocznie się o 16.00 nieszporami w bazylice. O 16.30 na rajskim placu odbędą się obchody zaśnięcia i pogrzebu Matki Bożej. O 18.00 rozpocznie się Msza pod przewodnictwem bp. Marka Szkudły, po niej - koncert z okazji 90-lecia koronacji i apel. 

W sobotę odbędą się główne uroczystości związane z koronacją cudownego obrazu. Dziękczynna Eucharystia w bazylice odprawiona zostanie o 10.30. Przewodniczyć jej będzie abp Wiktor Skworc. Mszę poprzedzą godzinki o 9.45. Z kolei o 13.45 rozpoczną się obchody różańcowe z figurą Matki Bożej. Na zakończenie w sobotę o 15.00 w bazylice odprawione zostaną nieszpory maryjne.

W niedzielę Piekary znów zamienią się w prawdziwe miasto kobiet. A to wszystko dzięki kolejnej pielgrzymce stanowej kobiet i dziewcząt. Mszy św. o 10.45 na wzgórzu przewodniczyć będzie abp Celestino Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce. On także wygłosi kazanie.

Gościem specjalnym będzie również bp Jan Sobiło z diecezji charkowsko-zaporoskiej na Ukrainie. Młode pątniczki podczas godziny młodzieżowej spotkają się z osobami życia konsekrowanego.

Słowo do pątniczek wygłosi również abp Wiktor Skworc.

W tym dniu na czytelniczki czeka specjalne wydanie "Gościa". Relacje oraz galerie zdjęć z Piekar na bieżąco będzie można śledzić na naszej stronie. Transmisja również na falach Radia eM 107,6 FM. 

 O uroczystościach oraz historii piekarskich koron mówi ks. Władysław Nieszporek, proboszcz piekarskiej bazyliki. Szczegóły także na plakacie poniżej.

Weekend w Piekarach  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama