107,6 FM

Jasna Góra: koronacja była manifestacją wiary i jedności

Mówił w homilii abp Wojciech Polak, Prymas Polski. Na Jasnej Górze trwają uroczystości 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu.

Jasna Góra: koronacja była manifestacją wiary i jedności   Płock, 24.09.2014. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej, detal Agnieszka Małecka /Foto Gość - Koronacja była manifestacją wiary i jedności oraz powodem wielkiej radości - powiedział abp Wojciech Polak, Prymas Polski w homilii podczas Mszy św. na Jasnej Górze w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej i 300-lecie Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej. Jak podkreślił, dziś składamy Maryi nasze duchowe dary, a co za tym idzie przemienione życie, które będzie „żywym diamentem Jej korony”.


Kaznodzieja porównał nasze społeczeństwo do uczniów zgromadzonych w Kanie Galilejskiej. Wskazał, że Polacy „zdali egzamin z miłości, z wrażliwości, a także z jedności”, pomagając poszkodowanym w ostatnich nawałnicach. Dodał jednak, że dziś mamy okazję, aby jeszcze raz przyjąć do swoich serc wezwanie: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie” i dokonać ponownej przemiany swojego życia.Na zakończenie, Prymas Polski zachęcił do całkowitego zawierzenia się Jezusowi i wsłuchiwania się w słowa Maryi. Przypomniał także, że wtedy doświadczymy cudu przemiany, a nasze „osobiste i społeczne życie będzie żywym diamentem w nowej koronie Maryi”. Mszy św. przewodniczy abp Salvatore Pennacchio - Nuncjusz Apostolski w Polsce. Uczestniczy w niej Episkopat Polski i władze państwowe wraz z Prezydentem RP Andrzejem Dudą.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama