107,6 FM

Piękna posługa i niezwykły charyzmat

Szafarze z kilku miast i dekanatów spotkali się na adwentowym dniu skupienia w Gliwicach.

Spotkanie rozpoczęło się od adoracji Najświętszego Sakramentu. Po niej rozpoczęła się Eucharystia pod przewodnictwem bp. Jana Kopca.

- Ten niezwykły charyzmat, który ujawnia się w Kościele przez waszą posługę, to przekazywać Chrystusa i pomagać ludziom w dojściu do zbawienia. Ta posługa jest piękna i dla naszej diecezji jest to niezwykłe bogactwo - powiedział biskup gliwicki.

W kazaniu nawiązał do rozpoczynającego się Roku św. Józefa, podkreślając, że jego milcząca postawa uczy nas wielkiej pokory i wsłuchiwania się w słowa Jezusa. - Maryja wraz ze św. Józefem są najpiękniejszym przykładem współpracy z Bogiem oraz służby dla Jezusa Chrystusa. Bierzmy ze Świętej Rodziny przykład zaufania i zawierzenia swojego życia Bożej łasce - mówił w kazaniu.

Piękna posługa i niezwykły charyzmat   Druga część spotkania w Centrum Edukacyjnym im Jana Pawła II Jan Maniura Następnie w Centrum Jana Pawła II odbyło się spotkanie z ks. Krystianem Piechaczkiem, diecezjalnym opiekunem Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej. Tematem wygłoszonej konferencji był sakrament bierzmowania.

Adwentowy dzień skupienia dla szafarzy z rejonu tarnogórskiego odbędzie się za tydzień, 9 grudnia, w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach. A przed tygodniem było w Bytomiu-Karbiu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama