107,6 FM

Janusz Buzek: Porozumienie Gowina zawalczy o samorządy na Śląsku

W wyborach samorządowych Porozumienie Jarosława Gowina chce wystawić wspólne listy kandydatów z PiS oraz Solidarną Polską.

W „Rozmowie Poranka” na antenie Radia eM wiceprzewodniczący okręgu Bielsko-Biała Porozumienia Jarosława Gowina, Janusz Buzek zapowiedział, że w jesiennych wyborach do sejmików wojewódzkich Porozumienie chce wystawić kandydatów na wspólnych listach z Prawem i Sprawiedliwością oraz Solidarną Polską, prawdopodobnie będą też wspólni kandydaci na prezydentów największych polskich miast. Gość Radia eM wyraził przypuszczenie, że tak będzie prawdopodobnie m.in. w Bielsku-Białej.

Cała rozmowa z Januszem Buzkiem:

Rozmowa Poranka (13.03.2018)
Radio eM

Porozumienie Jarosława Gowina powstało w listopadzie ub.r. z połączenia partii Polska Razem i innych środowisk, między innymi republikańskich. Tydzień temu – jak mówi Janusz Buzek – przyłączyło się ok. 40 samorządowców głównie z Zabrza i Bytomia, są to w dużym stopniu dotychczasowi radni z Platformy Obywatelskiej. Natomiast w Bielsku-Białej do Porozumienia przystąpiło sporo osób, które mają poglądy wolnościowe, ale nie mieszczą się ani w PiS, ani w PO.

« 1 »

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy