Nowy szef MSW Włoch: Nielegalni imigranci muszą pakować walizki

dodane 03.06.2018 09:30

PAP |

Nowy minister spraw wewnętrznych Włoch Matteo Salvini powiedział w sobotę, że nielegalni imigranci muszą "pakować walizki"'. Mówił, że kraj nie może sobie pozwolić na to, aby utrzymywać setki tysięcy migrantów.

Nowy szef MSW Włoch: Nielegalni imigranci muszą pakować walizki   PAP/EPA/CLAUDIO PERI Matteo Salvini

Podczas wiecu w mieście Vicenza na północy Włoch Salvini, który jest też wicepremierem, podkreślił dzień po zaprzysiężeniu rządu Ligi i Ruchu Pięciu Gwiazd, że "dla nielegalnych imigrantów skończyła się beztroska".

"Muszą pakować walizki, spokojnie, ale muszą wyjechać" - dodał lider prawicowej Ligi, krytykującej od dawna dotychczasową politykę migracyjną władz w Rzymie jako zbyt pobłażliwą.

Organizacja pozarządowe, patrolujące Morze Śródziemne i zabierające migrantów na pokłady swych statków Salvini nazwał "wiceprzemytnikami" ludzi.

"Pracujemy nad kwestią organizacji pozarządowych, a ja mam swoje pomysły. Pewne jest to, że państwa muszą znowu postępować jak na państwa przystało, a żaden wiceprzemytnik nie może zawinąć do naszego portu" - oświadczył Salvini.

"Jeśli ktoś ucieka przed wojną, będzie przyjęty, ale inni nie mogą wyruszać; a jeśli przybywają, to nie mogą pozostać we Włoszech" - mówił. Zapewnił odnosząc się do fali migracyjnej: "Jeśli powróci u nas alarm, mam jasną koncepcję, jak przedstawić tę kwestię uwadze opinii światowej".

Zapowiedział, że w niedzielę uda się na Sycylię. "To nasza granica" - dodał. Szef MSW ma być w porcie Pozzallo, do którego zawijają statki z migrantami zabranymi z łodzi i pontonów.

Salvini wyjaśnił też: "Chcę wzmocnić porozumienia z krajami, z których przybywają tysiące zdesperowanych ludzi; dla dobra naszego i ich". "Nie możemy pozwolić sobie na to, aby utrzymywać dalej setki tysięcy ludzi we Włoszech" - zaznaczył.

W kampanii wyborczej i po wyborach z 4 marca Salvini wielokrotnie mówił, że należy odesłać do krajów pochodzenia pół miliona nielegalnych imigrantów.

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 8 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 2 Gość 04.06.2018 06:22
Niezalogowany użytkownik Przeciez te hordy imigrantow to inwazja, najeżdzcy, zdobywcy nowej ziemi dla islamu, chca podbić Europe i świat dla swojego boga. Przed najezdzcami należy się bronić wszelkimi sposobami
Że niby twórcy i odbiorcy "tej strony" są kalekami, znaczy - są niepełnosprawni? Nie mają zadków, czyli pułdópków? Przecież ważnego anatomicznie organu?
Plusów: 10 Gość 03.06.2018 17:51
Niezalogowany użytkownik "Protokół przeciwko przemytowi migrantów" (Protocol against the Smuggling of Migrants) z 2000 obowiązujący od 2004 w artykule 18 mówi: "każde Państwo-Strona zobowiązuje się do ułatwienia i przyjęcia z powrotem, bez zbędnej zwłoki, osób będących obiektem przemytu, które są jego obywatelami lub posiadają prawo stałego pobytu na jego terytorium w chwili ich powrotu"
Przekład polski http://www.lex.pl/du-akt/-/akt/dz-u-05-18-162
Lista stron http://www.unodc.org/unodc/en/treaties/CTOC/signatures.html
Plusów: 11 do Moderatorów 03.06.2018 16:38
Niezalogowany użytkownik "wypinać pupy" słownictwo w sam raz na tę stronę

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl