Młodzi z Andrychowa ze św. Janem Pawłem II

dodane 09.06.2018 04:07

Alina Świeży-Sobel

zobacz galerię 

Kard. Stanisław Dziwisz odwiedził parafię św. Stanisława w Andrychowie, gdzie udzielił bierzmowania grupie młodzieży.

Młodzi z Andrychowa ze św. Janem Pawłem II  

O ich dobrym przygotowaniu do przyjęcia sakramentu zapewniał proboszcz ks. kan. Jan Figura, a chwilę później młodzi wraz ze świadkami długim szeregiem stanęli przed ołtarzem.  

- Cieszymy się, że tego daru udzielił wam kardynał Dziwisz, który towarzyszył św. Janowi Pawłowi II, gdy wypowiadał pamiętne słowa: "Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi!". Wierzymy, że z tej młodzieży wyrośnie grono mocnych uczniów Chrystusa, którzy Go nigdy nie zawiodą, nie będą się Go wstydzić -  i wyrośnie z nich nowe pokolenie św. Jana Pawła II - mówił ks. kan. Figura.  

Proboszcz podkreślał też wdzięczność parafii za dar, jakim są przekazane przez kard. Dziwisza relikwie św. Jana Pawła II. - Przez ten znak relikwii jest tutaj wśród nas obecny. Otaczamy go wielką czcią. W tym roku przeżywamy jubileusz 40. rocznicy wyboru na Stolicę Apostolską, a dzisiejsza uroczystość wpisuje się w parafialne obchody tego jubileuszu - mówił ks. kan. Figura. Przypominał, że kard. Wojtyła był zawsze blisko tej parafii, wybrał jej patrona, wspierał jej powstanie, a kościół stał się potem diecezjalnym wotum za ocalenie życia papieża z zamachu.  

- Ojciec święty żyje w naszych sercach, wsłuchujemy się w jego naukę. Szukamy jego pomocy i orędownictwa przed Bogiem w każdy pierwszy czwartek. Chcemy brać przykład z jego życia - dodawał ks. kan. Figura.  

Kard. Dziwisz apelował do młodych, by pomnażali otrzymane dary Ducha Świętego w swoim życiu, a na drodze dojrzewania do świętości szukali wsparcia u św. Jana Pawła II. Jak przyznał, towarzysząc jego życiu przez 39 lat, sam doświadczył, jak ważne było świadectwo wiary papieża.  

- Życzę wam, byście rzeczywiście byli pokoleniem św. Jana Pawła II. To zobowiązuje, aby znać jego wyjątkową osobę i dziedzictwo, które nam zostawił - mówił kard. Dziwisz.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ANDRYCHÓW, BIERZMOWANIE, KARD.STANISŁAW DZIWISZ

Dodaj swój komentarz »

Uwaga! Komentarze do tej dyskusji mogą być dodawane wyłącznie przez osoby zalogowane. Zapraszamy do się lub zapisania.

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl