107,6 FM

Prezydent Katowic wystartuje w wyborach

- Będę ubiegał się o reelekcję - ogłosił 7 września Marcin Krupa.

Kandydaci wszystkich głównych ugrupowań w wyborach na prezydenta Katowic są więc już znani. Wcześniej decyzję o kandydowaniu z ramienia Platformy Obywatelskiej ogłosił Jarosław Makowski, szef struktur tej partii w Katowicach, oraz Ilona Kanclerz z Polskiej Partii Regionalnej. Start w wyborach potwierdzili też sędzia Jarosław Gwizdak z komitetu "Prawo do Katowic" i Adam Słomka, były poseł KPN i AWS.

Już od kwietnia wiadomo również, że własnego kandydata na prezydenta Katowic nie wystawi Prawo i Sprawiedliwość. Jarosław Kaczyński ogłosił wtedy, że PiS udziela poparcia Marcinowi Krupie.

Dodajmy, że ugrupowanie prezydenta Krupy w Radzie Miasta Katowice działa w sojuszu z PiS. W czasie wyborów 4 lata wcześniej PiS miał jednak własnego kandydata - Andrzeja Sośnierza, który przegrał z Marcinem Krupą dopiero w drugiej turze.

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się 21 października 2018 r., druga tura - dwa tygodnie później, 4 listopada.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama