107,6 FM

Michał Gramatyka: woj. śląskie nie zmarnuje ani jednego euro

Zarzuty ministra rozwoju, jakoby władze woj. śląskiego zbyt wolno wydawały i rozliczały środki unijne, są nieprawdziwe - mówi wicemarszałek woj. śląskiego Michał Gramatyka w Radiu eM.

Michał Gramatyka: woj. śląskie nie zmarnuje ani jednego euro (25.09.2018)
Radio eM
Sugestie, że województwo śląskie może stracić nawet 169 mln euro środków z Unii Europejskiej z powodu zbytniej opieszałości samorządowych władz województwa, wicemarszałek Michał Gramatyka określił jako element walki przedwyborczej. W ostatni piątek w Katowicach minister rozwoju Jerzy Kwieciński przestrzegał, że jeśli władze wojewódzkie nie przyśpieszą realizacji programów finansowanych z unijnych środków, to mogą one zostać odebrane lub przesunięte na inne programy. Goszczący w "Rozmowie poranka" wicemarszałek Gramatyka ripostował, mówiąc, że Komisja Europejska dobrze ocenia wydatkowanie środków na Śląsku, a zatem nie ma obaw o utratę choćby jednego euro.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy