Senator Jan Filip Libicki w nowych barwach klubowych

dodane 16.10.2018 14:30

PAP |

Senator Jan Filip Libicki dołączył we wtorek do klubu PSL-UED. Za dokonanie takiego wyboru podziękował mu szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Sam Libicki stwierdził, że nie jest bardzo trudno być senatorem niezrzeszonym, ale zawsze łatwiej jest działać, gdy ma się zaplecze polityczne.

Senator Jan Filip Libicki w nowych barwach klubowych   Katarzyna Czerwińska / CC 3.0 Jan Filip Libicki

Libicki od połowy czerwca był senatorem niezrzeszonym, po tym gdy zrezygnował z członkostwa w PO na znak solidarności z trojgiem posłów - Joanną Fabisiak, Jackiem Tomczakiem i Markiem Biernackim - którzy zostali wykluczeni z partii po głosowaniach nad projektami zmian w prawie antyaborcyjnym, w których głosowali wbrew stanowisku władz klubu PO.

O tym, że Libicki przystąpił do klubu PSL-UED poinformował na wtorkowej konferencji prasowej szef PSL. "Jesteśmy bardzo dumni z tego. Od wielu, wielu lat współpracujemy z panem senatorem" - powiedział Kosiniak-Kamysz.

"Darzymy niezwykłym uznaniem pana senatora za jego determinację, jego styl bycia, jego odpowiedzialność za drugiego człowieka, ale też za ogromną kulturę i szacunek do różnych wrażliwości" - podkreślił szef ludowców.

Kosiniak-Kamysz zaznaczył też, że po dołączeniu senatora Libickiego dotychczasowy klub poselski PSL-UED staje się klubem parlamentarnym. "Jesteśmy dumni i dziękujemy za dokonanie takiego wyboru w tydzień przed wyborami, których będziemy dokonywać wszyscy" - powiedział szef PSL.

Senator Libicki podziękował za propozycję dołączenia do klubu PSL-UED. "Traktuję tę propozycję jako wyciągnięcie do mnie ręki. To jest bardzo miłe" - zaznaczył. "Nie jest może bardzo trudno być senatorem niezrzeszonym, ale zawsze łatwiej jest działać, kiedy ma się za sobą zaplecze polityczne, a ja to zaplecze polityczne dzisiaj uzyskuję i bardzo się z tego cieszę" - dodał Libicki.

Klub parlamentarny PSL-UED tworzy teraz 19 osób: 18 posłów z PSL i Unii Europejskich Demokratów oraz 1 senator.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KROTKA, PAP, PARTIE, PSL

Przeczytaj komentarze | 5 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 4 KONIU 16.10.2018 17:04
Niezalogowany użytkownik No to teraz czekamy na wiadomosci o Nergalu i Tomaszu Lisie.
Plusów: 4 Yutta 16.10.2018 16:10
Niezalogowany użytkownik Takich ludzi jak ten Pan senator powinno się eliminować jedną kartką wyborczą. Libiccy taka zasłużona rodzina, a tera wnuk i prawnuk idzie do stronnictwa, które kolaborowało z komunistami i nigdy sie nie rozliczyło ze swojej przeszłości. Zresztą każda wypowiedź senatora Libickiego miała znamiona kolaboracji z: PO, PSL, z postkomunistami. Wstyd Panie Libicki. !
Plusów: 0 WJR 16.10.2018 15:50
Niezalogowany użytkownik Szanujemy za "szacunek do różnych wartości" - powinni jeszcze dodać, że za to i tamto.
Plusów: 3 zapytanie 16.10.2018 15:23
Niezalogowany użytkownik Czy redakcja musi powiadamiać o tym wszystkim?

wszystkie komentarze >