107,6 FM

Senator Jan Filip Libicki w nowych barwach klubowych

Senator Jan Filip Libicki dołączył we wtorek do klubu PSL-UED. Za dokonanie takiego wyboru podziękował mu szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Sam Libicki stwierdził, że nie jest bardzo trudno być senatorem niezrzeszonym, ale zawsze łatwiej jest działać, gdy ma się zaplecze polityczne.

Libicki od połowy czerwca był senatorem niezrzeszonym, po tym gdy zrezygnował z członkostwa w PO na znak solidarności z trojgiem posłów - Joanną Fabisiak, Jackiem Tomczakiem i Markiem Biernackim - którzy zostali wykluczeni z partii po głosowaniach nad projektami zmian w prawie antyaborcyjnym, w których głosowali wbrew stanowisku władz klubu PO.

O tym, że Libicki przystąpił do klubu PSL-UED poinformował na wtorkowej konferencji prasowej szef PSL. "Jesteśmy bardzo dumni z tego. Od wielu, wielu lat współpracujemy z panem senatorem" - powiedział Kosiniak-Kamysz.

"Darzymy niezwykłym uznaniem pana senatora za jego determinację, jego styl bycia, jego odpowiedzialność za drugiego człowieka, ale też za ogromną kulturę i szacunek do różnych wrażliwości" - podkreślił szef ludowców.

Kosiniak-Kamysz zaznaczył też, że po dołączeniu senatora Libickiego dotychczasowy klub poselski PSL-UED staje się klubem parlamentarnym. "Jesteśmy dumni i dziękujemy za dokonanie takiego wyboru w tydzień przed wyborami, których będziemy dokonywać wszyscy" - powiedział szef PSL.

Senator Libicki podziękował za propozycję dołączenia do klubu PSL-UED. "Traktuję tę propozycję jako wyciągnięcie do mnie ręki. To jest bardzo miłe" - zaznaczył. "Nie jest może bardzo trudno być senatorem niezrzeszonym, ale zawsze łatwiej jest działać, kiedy ma się za sobą zaplecze polityczne, a ja to zaplecze polityczne dzisiaj uzyskuję i bardzo się z tego cieszę" - dodał Libicki.

Klub parlamentarny PSL-UED tworzy teraz 19 osób: 18 posłów z PSL i Unii Europejskich Demokratów oraz 1 senator.

« 1 »
 • zapytanie
  16.10.2018 15:23
  Czy redakcja musi powiadamiać o tym wszystkim?
  doceń 3
 • WJR
  16.10.2018 15:50
  Szanujemy za "szacunek do różnych wartości" - powinni jeszcze dodać, że za to i tamto.
  doceń 0
 • Yutta
  16.10.2018 16:10
  Takich ludzi jak ten Pan senator powinno się eliminować jedną kartką wyborczą. Libiccy taka zasłużona rodzina, a tera wnuk i prawnuk idzie do stronnictwa, które kolaborowało z komunistami i nigdy sie nie rozliczyło ze swojej przeszłości. Zresztą każda wypowiedź senatora Libickiego miała znamiona kolaboracji z: PO, PSL, z postkomunistami. Wstyd Panie Libicki. !
  doceń 4
 • KONIU
  16.10.2018 17:04
  No to teraz czekamy na wiadomosci o Nergalu i Tomaszu Lisie.
  doceń 4

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama