107,6 FM

Jan Szczęśniewski: Coraz więcej żywności oszczędzamy

Do banków żywności trafia coraz więcej produktów żywnościowych, które jeszcze niedawno byłyby utylizowane - mówił w Radiu eM prezes Śląskiego Banku Żywności, Jan Szczęśniewski.

Jan Szczęśniewski: Coraz więcej żywności oszczędzamy (20.11.2018)
Radio eM
Sytuacja dynamicznie się poprawia - mówił w "Rozmowie poranka" Jan Sczęśniewski. Sieci handlowe i producenci, nie czekając na regulacje prawne, chętnie oddają żywność. Problemem bywają natomiast dalsze ogniwa tego łańcucha, bo produkty muszą być codziennie przyjmowane przez organizacje pozarządowe lub ośrodki pomocy, aby trafiały bezpośrednio do ludzi i instytucji, które je spożytkują. Jest to pełnowartościowa żywność, ale nienadająca się do sprzedaży np. z powodu błędów w opakowaniu.

Gość Radia eM podkreślił, że pomoc żywnościowa musi trafiać do potrzebujących na co dzień, a organizowane przed świętami zbiórki produktów w sklepach mają charakter symboliczny, mają przypominać każdemu indywidualnie, że są ludzie potrzebujący naszego gestu, a dzielenie się jest dobre i satysfakcjonujące. Najbliższa taka zbiórka, zorganizowana przez Śląski Bank Żywności, odbędzie się 30 listopada i 1 grudnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy