107,6 FM

Wiesław Kucharski: lasów przybywa

Służby leśne są skuteczne w ściganiu złodziei drewna, ale sporo szkód robią ci, którzy w lasach śmiecą - mówił w Radiu eM Wiesław Kucharski, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach.

Wiesław Kucharski: lasów przybywa (21.12.2018)
Radio eM
Jak podkreślił gość "Rozmowy poranka" w Radiu eM, Wiesław Kucharski, leśnicy wierzą w mądre decyzje Parlamentu Europejskiego. W Unii Europejskiej trwają bowiem prace nad wprowadzeniem limitów wycinki drzew w lasach, tak aby lasy skutecznie pochłaniały CO2 z atmosfery. To może oznaczać znaczny spadek ilości pozyskiwanego z Lasów Państwowych drewna dla przemysłu. A to z kolei postawiłoby pod znakiem zapytania wiele miejsc pracy w przemyśle drzewnym.

Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych mówił też, że zdarzają się przypadki kradzieży drewna z lasów, nie tylko choinek przed świętami, ale także na potrzeby wykonania więźby dachowej lub mebli. Służby leśne skutecznie z tym procederem walczą.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy