107,6 FM

Szydło o strajku nauczycieli: Egzaminy się odbędą

Chcę zapewnić wszystkich rodziców, że dzieci będą bezpieczne, a egzaminy się odbędą - powiedziała wicepremier Beata Szydło, pytana o nadchodzący strajk nauczycieli. Zaapelowała jednocześnie do tej grupy zawodowej o "trochę czasu", by naprawić "wieloletnie zaniedbania".

Pytana na wtorkowej konferencji prasowej o nadchodzący strajk nauczycieli Szydło zapewniła, że "dzieci nie pozostaną bez opieki". "Chcę zapewnić wszystkich rodziców, że dzieci będą bezpieczne, egzaminy się odbędą. Ja wierzę w to głęboko, wierzę w to, jestem przekonana, wiedząc, że nauczyciele to jest jedna z najbardziej odpowiedzialnych grup zawodowych. Nie wyobrażam sobie, że nauczyciele nie będą w czasie egzaminów ze swoimi uczniami" - powiedziała wicepremier. "Zrobimy wszystko, żeby w dialogu znaleźć rozwiązanie tej trudnej sytuacji" - dodała.

Szydło podkreśliła, że rząd zdaje sobie sprawę z tego, że "wynagrodzenia dla nauczycieli są bardzo niskie". "Ale też nasz apel i nasza prośba do nauczycieli jest taka, żebyście państwo dali nam w tej chwili szansę i trochę czasu na to, by te wieloletnie zaniedbania po prostu naprawić. Jesteśmy na pierwszym etapie wprowadzania zmian, korzystnych zmian, jeśli chodzi o wynagrodzenia w tej grupie zawodowej" - mówiła.

Podkreśliła, że jest świadoma "rozdźwięku między rzeczywistością, a tym, co wielu polityków przez wielu lat powtarzało i nic nie zrobiło". "My jesteśmy pierwszym rządem, który realnie wprowadza system podwyżek dla tej grupy zawodowej (...) Ale też mamy świadomość tego, że wszystkiego od razu nie zrobimy w takim wymiarze, jaki byłby oczekiwany" - dodała.

O ogólnopolskim strajku nauczycieli i pracowników oświaty poinformował na początku marca prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. Decyzją Związku Nauczycielstwa Polskiego od 5 marca do 25 marca trwa referendum strajkowe we wszystkich szkołach i placówkach, z którymi w ramach prowadzonego sporu zbiorowego zakończono etap mediacji, nie osiągając porozumienia co do żądania podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych o 1 tys. zł.

« 1 2 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama