107,6 FM

19.03.2019 | Krzysztof Sitarski: wodór elementem polskiej energetyki

Wodór powinien być gwarantem energetycznej niezależności Polski - przekonywał w Radiu eM Krzysztof Sitarski, szef zespołu parlamentarnego Polska Wodorowa.

Krzysztof Sitarski: wodór gwarantem niezależności Polski (19.03.2019)
Radio eM

 

Polska powinna inwestować w rozwój sieci stacji tankowania pojazdów wodorem, a także w badania nad wodorem jako nośnikiem energii - mówił Krzysztof Sitarski w "Rozmowie poranka". Zaznaczył, że konieczne jest jednoznaczne opowiedzenie się Ministerstwa Energii za wodorem jako paliwem. Przywołał udane spotkanie w Brukseli, gdzie 5 marca br. w siedzibie Przedstawicielstwa RP przy Unii Europejskiej odbyło się spotkanie zorganizowane przez posła Sitarskiego pod hasłem POLISH HYDROGEN IS CO@L! Celem spotkania było przedstawienie przez największych graczy na rynku wodorowym konkretnych działań, wymiana informacji z europejskimi partnerami.

Poseł podkreślił, ze technologie wodorowe są rozwijane na świecie, ale wciąż Polska ma szanse stać się w tej dziedzinie liderem, zwłaszcza że nasze firmy są dużymi producentami wodoru, m.in. Jastrzębska Spółka Węglowa.

Gość Radia eM nie wykluczył startu w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego, przypominając swoje zaangażowanie w sprawy polskie na forum Rady Europy, jako przedstawiciel polskiego parlamentu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy