107,6 FM

Z szafy do Szafy. Zrób wiosenne porządki i pomóż bezdomnym

Szafa Przyjaciół Wspólnoty Sant'Egidio, wspierająca osoby bezdomne, potrzebuje wiosennych kurtek, butów i bluz.

"Przewietrzcie swoje szafy i pomóżcie nam ubrać warszawskich bezdomnych" - prosi stołeczna Wspólnota Sant'Egidio. Nastała wiosna i w prowadzonej przez nią na Powiślu Szafie Przyjaciół trzeba wymienić garderobę. Jej bezdomni przyjaciele potrzebują lżejszych ubrań i butów. 

"Na wiosnę robimy porządki. Przy tej okazji może się okazać, że macie w swoich szafach rzeczy, których już nie nosicie. A one mogą się jeszcze komuś przydać. Zagospodarujmy je razem w Szafie Przyjaciół" - apelują wolontariusze.

Magazyny przyjmą chętnie: buty, wiosenne kurtki, spodnie (raczej ciemne, bo się nie brudzą), bluzy, t-shirty. Przez cały rok przydadzą się też: plecaki, torby podróżne i sportowe, śpiwory, koce, pościel, ręczniki, bielizna (szlafroki, pidżamy, skarpetki, biustonosze).

Ważne, żeby przygotowując dary dla podopiecznych Szafy, wybrać te w dobrym stanie i wygodne dla osoby żyjącej na ulicy. Na pewno nie przydadzą się męskie koszule, garnitury, marynarki, stroje kąpielowe, wizytowe suknie ani buty na obcasie.

Szafa Przyjaciół mieści się w podziemiach kościoła  św. Teresy od Dzieciątka Jezus na Powiślu (ul. Tamka 4a, wejście furtką od ulicy Elektrycznej; stacja metra: Centrum Nauki Kopernik). Otwarta jest w poniedziałki w godz. 18-20. W najbliższym czasie z powodu Świąt Wielkanocnych i długiego weekendu majowego Szafa Przyjaciół będzie nieczynna 21 kwietnia i 28 kwietnia.

Zaprasza więc z darami  do 14 kwietnia. W razie pytań można się skontaktować z wolontariuszami: szafaprzyjaciol@gmail.com.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama