107,6 FM

Zalewska: Wszystkie egzaminy odbywają się bez zakłóceń

Wszystkie egzaminy we wszystkich szkołach odbywają się zgodnie z procedurami i zgodnie z prawem, bez jakichkolwiek zakłóceń - powiedziała minister edukacji narodowej Anna Zalewska na konferencji prasowej w poniedziałek, w pierwszym dniu egzaminu ósmoklasisty.

Uczniowie klas VIII szkół podstawowych w poniedziałek po godzinie 9. przystąpili do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego. We wtorek uczniowie przystąpią do egzaminu z matematyki, a w środę będą mieli egzamin z matematyki. Poniedziałek jest jednocześnie ósmym dniem strajku nauczycieli.

"Za nami pierwszy egzamin z języka polskiego po ósmej klasie" - powiedziała minister edukacji na konferencji w trakcie poniedziałkowego egzaminu. Podała, że do egzaminu przystąpiło 377 tys. uczniów z blisko 13 tys. szkół podstawowych.

"Egzamin (ósmoklasisty) trochę różni się od egzaminu po gimnazjum. Deklarowaliśmy, że egzaminy i edukacja będą ograniczać testomanię, czyli jest sporo zadań otwartych, gdzie uczeń musi wykazać się m.in. umiejętnością pisania tekstu" - mówiła Zalewska.

"Wszystkie egzaminy we wszystkich szkołach odbyły się zgodnie z procedurami i zgodnie z prawem, bez jakichkolwiek zakłóceń" - powiedziała minister. "Chcemy po pierwsze: pogratulować uczniom pierwszego dnia. (Po drugie) podziękować dyrektorom, nauczycielom, tym nauczycielom, którzy są przy swoich uczniach, wolontariuszom, kuratorom i wojewodom" - dodała.

« 1 »
 • Agnieszka
  15.04.2019 11:34
  Ta sytuacja pokazuje, że potrzeba zmian systemowych. Przede wszystkim potrzeba LIKWIDACJI stojącej ponad kodeksem pracy KARTY NAUCZYCIELA, która działa na nich tylko demoralizująco i de motywująco !!! Zrobić reorganizację. Zwolnić wszystkich i zatrudnić od nowa. Zabrać w końcu nieograniczone możliwości uznaniowe (lubię- nie lubię) dyrektorom (to są dopiero święte krowy). Wprowadzić normalny 40 godzinny dzień pracy i urlop 26 dniowy. Nauczyciel za nic nie odpowiada w pracy. Niech zacznie odpowiadać za wyniki swoich uczniów, a nie tylko prowadzi lekcje wg gotowych schematów podanych przez wydawnictwo! Szkolnictwo w Polsce nie uczy myślenia, tylko testów!! A i zarobki nie są wcale takie niskie......................czy ktoś widział rozliczenie podatkowe nauczyciela? Ono pokazuje faktyczne zarobki! A nerwy jakie zafundowali nauczyciele uczniom w tym roku, tego nie da się naprawić!!!
  doceń 6
 • CSOG
  15.04.2019 12:12
  #AGNIESZKA - tak!
  "Nadszedł już czas, najwyższy czas, nienawiść zniszczyć w sobie..."
  Niech zaczną odpowiadać za to, że uczniowie na lekcjach wyglądają przez okno. Niech wreszcie odpowiedzą za to, że uczniowie nie otwierają swoich podręczników a ich zeszyty to tabula rasa. Niech wreszcie odpowiedzą za to że uczniowie zamiast przeczytać książkę czytają facebboki i twittery. Czas by zaczęli odpowiadać za to że wielu uczniów jest "mniej zdolnych". Najwyższy czas żeby wreszcie przejęli odpowiedzialność za uczniów, której wyrzekli się rodzice. Najwyższy już czas!
 • Anda
  15.04.2019 12:17
  Wielki szacunek i wdzięczność dla tych nauczycieli, którzy nie zostawili uczniów. Nie potrafię sobie nawet wyobrazić, ile męstwa trzeba, żeby przeciwstawić się presji i pogardzie tego zdegenerowanego, zapatrzonego w siebie środowiska. Mam nadzieję, że środki finansowe z wypłat, których nie dostaną strajkujący, zostaną przekazane na konta tych dzielnych ludzi.
  doceń 4
 • CSOG
  15.04.2019 13:45
  Szanowna Pani! Szanowny Panie!
  Czas przed śmiercią i Zmartwychwstaniem. To zawsze czas sądów i czas rzucania kamieniami. Pierwsi jak zawsze rzucają "ci którzy są bez winy". Im zawsze najłatwiej ferować wyroki. Winę zawsze najłatwiej jest znaleźć w innych, a przynajmniej tam jej szukać. Może to żadne pocieszenie, a może jakieś: Jezus też był Nauczycielem! A gdyby ktoś chciał poszukać prawdy to może, jeśli chce, skorzystać ze wskazówki gdzie jej szukać. Czy Jezus rzucił kamieniem? Czy On opuścił swoich uczniów, czy został przez nich porzucony? Nie. Nie ze złej woli. Porzucili go, uciekli, bo nic nie rozumieli.
  Z okazji zbliżających się świąt życzę Wam kochani pedagodzy, aby ci którzy trzymają w dłoniach kamienie swoich osądów i bolesnych słów ujrzawszy pusty grób, zanim rzucą w Waszą stronę, umieli dostrzec w nauczycielu Nauczyciela.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama