107,6 FM

Stanisław Dąbrowa: PSL za decentralizacją państwa

PSL od dawna jest za decentralizacją państwa - mówił w Radiu eM szef śląskich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego, Stanisław Dąbrowa. Podkreślił, że nie chodzi o politykę zagraniczną i bezpieczeństwo.

10.06.2019 Stanisław Dąbrowa: PSL za decentralizacją państwa
Radio eM

Jak mówił Stanisław Dąbrowa w "Rozmowie poranka", w Polskim Stronnictwie Ludowym trwa wypracowywanie strategii przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi. Pod koniec czerwca mają zapadać wiążące decyzje. Zaznaczył, że partia opowiada się za wartościami chrześcijańskimi, dlatego nie wyobraża sobie koalicji np. z Wiosną. Z drugiej strony w ocenie gościa Radia eM PSL nie może wejść w koalicję z Prawem i Sprawiedliwością, ponieważ zarzuca mu łamanie konstytucji.

Prezes zarządu wojewódzkiego PSL w woj. śląskim zapowiedział aktywne działania w terenie w najbliższym czasie, spotkania z wyborcami. W jego opinii finansowe programy wsparcia społecznego spowodowały, że część elektoratu zagłosowała na PiS.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy