107,6 FM

Kolejny udany przeszczep w wykonaniu lekarzy Gliwic. Tym razem pacjent to 65-letni mężczyzna

Lekarzom z Gliwic udało się dokonać przeszczepu tkanek głowy i szyi oraz zmodyfikowanego szpiku u 65-letniego mężczyzny. Pacjent musiał mieć usuniętą krtań z powodu choroby nowotworowej.

- Mężczyzna dochodzi do zdrowia po operacji - mówi profesor Sebastian Giebel z Centrum Onkologi Instytut im. Marii Skłodowskiej Curie w Gliwicach:

Potencjalnych zagrożeń jest bardzo dużo, przede wszystkim infekcyjnych - dodał profesor Sebastian Giebel.  I z tego też powodu - infekcji, 65-letni mężczyzna nie wziął dziś udział w konferencji prasowej zorganizowanej w Centrum Onkologii w Gliwicach.


Do zdrowia wraca także 6-letni Tymek z Podkarpacia. Lekarze z Gliwic przeprowadzili u niego rozległą transplantacji narządów szyi. Tata Tymoteusza, mówi że jego syn cierpliwie i wytrwale przechodzi rehabilitację:

Chłopczyk, kiedy miał 13-miesięcy połknął granulki kreta do przeczyszczania rur.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama