107,6 FM

Jarząb, lipa, klon i grab. 1327 drzew posadzili mieszkańcy w Parku Śląskim. To reakcja na planowaną wycinkę

W Parku Śląskim odbyła się dziś akcja sadzenia drzew. Wzdłuż kilku alei pojawiły się nowe klony, lipy i graby. To ma być odpowiedź na planową wycinkę drzew w pobliżu parku.

Akcja to inicjatywa marszałka województwa śląskiego Jakuba Chełstowskiego. Ma wymiar symboliczny i jest odpowiedzią na planowaną wycinkę drzew w sąsiedztwie parku. Wzdłuż parkowych alei pojawiło się 1327 nowych drzew. Liczba nie jest przypadkowa.

- W wydarzenie włączyła się m.in. Generalna Dyrekcja Lasów Państwowych - mówi Wioletta Koper-Staszowska - naczelnik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach:

Jarząb, lipa, klon i grab. 1327 drzew posadzili mieszkańcy w Parku Śląskim. To reakcja na planowaną wycinkę   Sadzenie drzew w Parku Śląskim. Agata Nurek / Radio eM

Mieszkańcy chętnie włączyli się w wydarzenie, bo jak podkreślają, park to od lat "zielone płuca regionu":

Dodajmy, że nowe drzewa pojawiły się przy Alejach Harceskich oraz przy Alei Klonowej, Gwiazd, Spacerowej i Sportowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama