107,6 FM

Alfred Bujara: W sprawie handlu w niedziele rację miała Solidarność

- W sprawie handlu w niedziele rację miała Solidarność - mówił w Radiu eM Alfred Bujara, przewodniczący Sekcji Krajowej Pracowników Handlu NSZZ "Solidarność".

Alfred Bujara: W sprawie handlu w niedziele rację miała "Solidarność"
Radio eM

Szef S handlowców przytoczył dane GUS, z których wynika m.in., że w pierwszym półroczu zysk netto dużych sklepów wzrósł o 27 proc. rok do roku. Również małe sklepy odnotowały większe zyski. Jak tłumaczył Alfred Bujara, nie sprawdziły się czarne scenariusze prezentowane przez niektórych ekspertów krytykujących wprowadzenie ograniczenia handlu w niedziele.

Przewodniczący sekcji handlowców w Solidarności zwrócił uwagę, że również branży gastronomicznej zamknięcie sklepów w galeriach handlowych nie przeszkodziło w odnotowaniu lepszych wyników, choć raczej zyskały placówki poza galeriami.

Alfred Bujara przyznał, że zelżały ataki na niego i kierowaną przezeń związkową sekcję ze strony menedżerów sieci handlowych. Jednocześnie jednak – jak mówił – trwają starania, np. sieci Żabka, aby utrzymać handel w niedziele, nadając sobie status placówki pocztowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama