107,6 FM

Bp Grzegorz Olszowski: Działalność misyjna Kościoła wypływa z jego powołania

- Działalność misyjna Kościoła wypływa z jego powołania - powiedział Radiu eM bp Grzegorz Olszowski.

Bp Grzegorz Olszowski: Działalność misyjna Kościoła wypływa z jego powołania
Radio eM

- Każdy człowiek ochrzczony jest posłany, aby nieść Dobrą Nowinę, żeby być misjonarzem - mówił w Radiu eM bp Grzegorz Olszowski, wskazując na hasło trwającego  Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego: "Ochrzczeni i posłani".

Mówiąc o działalności podejmowanej w archidiecezji katowickiej, która dotyczy misji, bp Olszowski wspominał m.in. o wspólnocie Aniołów Misji. - W tym sensie mamy pomagać misjom, żeby być takimi aniołami misji, którzy będą otaczać opieką tę działalność Kościoła.

Bp Grzegorz Olszowski opowiadał także o spotkaniu Watykańskiej Grupy Roboczej ds. Ekologii Integralnej, którego był uczestnikiem w tym tygodniu. Wspominał również najważniejsze wydarzenia minionego roku, który był jego pierwszym rokiem, jako biskupa pomocniczego archidiecezji katowickiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama