107,6 FM

Abp Wiktor Skworc: Nie ma ważniejszej sprawy jak Eucharystia

W duszpasterstwie nie ma ważniejszej sprawy jak Eucharystia - powiedział abp Wiktor Skworc w Radiu eM.

Abp Wiktor Skworc: Nie ma ważniejszej sprawy jak Eucharystia.
Radio eM

- Jako duszpasterze potrzebujemy sprzymierzeńców, bo nie jesteśmy w stanie sami zrealizować programów duszpasterskich - mówił metropolita katowicki, zapraszając na konferencję dla parafialnych rad duszpasterskich, która odbędzie się w najbliższą niedzielę na Wydziale Teologicznym UŚ w Katowicach. Jej tematem będzie hasło nowego programu duszpasterskiego "Eucharystia daje życie". Jak wyjaśniał abp Skworc, rady duszpasterskie nie tyle powinny zajmować się problemami ekonomicznymi parafii, ale przede wszystkim problemami duszpasterskimi. - Nie ma ważniejszej sprawy w duszpasterstwie jak Eucharystia - przekonywał metropolita katowicki. - Kościół żyje i buduje się Eucharystią. Dlatego naszą powinnością jest zrozumienie jej i życie nią - kontynuował.

Metropolita katowicki, zapraszając do katedry Chrystusa Króla w Katowicach na uroczystości odpustowe w najbliższą niedzielę, przypominał także o 30. rocznicy reaktywacji Caritas Archidiecezji Katowickiej, która minęła 12 listopada. - Pamiętajmy, że Caritas w Katowicach została powołana w 1924 roku przez ks. Augusta Hlonda. Kiedy jeszcze nie było diecezji katowickiej, w Katowicach już była Caritas - mówił abp Skworc. - Po 30 latach od reaktywacji możemy dziękować Panu Bogu za struktury Caritas, które w tym czasie bardzo się rozbudowały - wskazywał.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy