107,6 FM

Adam Neumann: Gliwiczanie chcieli kontynuacji w samorządzie

Nowy prezydent Gliwic zapewnia, że jego polityka będzie kontynuacją działań dotychczasowego prezydenta Zygmunta Frankiewicza, który rządził miastem ponad ćwierć wieku.

Adam Neumann: Gliwiczanie chcieli kontynuacji w samorządzie
Radio eM

Adam Neumann podkreślił, że krytykowanie tak długiego okresu sprawowania władzy jest odbieraniem mieszkańcom prawa do wyboru tego samego włodarza przez wiele lat.

Nowy włodarz miasta zaznaczył, że nie rozważał jak dotąd obsady stanowisk. Przyznał, że jest gotów w sądzie udowodnić swoją prawdomówność w sprawie niejasności wokół rzekomej propozycji ze strony Katarzyny Kuczyńskiej-Budki. Żona Borysa Budki, wiceprzewodniczącego Platformy Obywatelskiej, miała mu zaproponować poparcie w wyborach i wsparcie finansowe w kampanii, co miało się wiązać z powierzeniem jej stanowiska wiceprezydenta miasta. Twierdząc, że taka informacja jest nieprawdziwa, zapowiedziała złożenie pozwu do sądu.

Nowy prezydent Gliwic zapowiedział, że wśród jego planów dla miasta jest kontynuacja budowy szpitala powiatowego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy