107,6 FM

Andrzej Płonka: Szpitale powiatowe są w katastrofalnej sytuacji

Szpitale powiatowe są w katastrofalnej sytuacji - powiedział w Radiu eM Andrzej Płonka, prezes Związku Powiatów Polskich. Samorządowcy apelują do ministra zdrowia o natychmiastowe działania, by wydobyć szpitale z finansowej zapaści.

Przewodniczący ZPP, a zarazem starosta bielski, zaznaczył, że zadłużenie szpitali rośnie z roku na rok i w ubiegłym osiągnęło poziom 593 mln zł. Dodał, że takie wnioski wynikają z analiz popartych danymi statystycznymi. W związku z tym Związek Powiatów Polskich postuluje m.in. wzrost wyceny świadczeń medycznych o 15 proc. w ramach procedur szpitalnych.

Gość Radia eM zarzucił jednocześnie ministrowi zdrowia lekceważenie samorządowców i brak reakcji na ich postulaty.

Zdaniem Andrzeja Płonki obecny rok będzie jeszcze trudniejszy dla szpitali i prowadzących je powiatów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama