107,6 FM

Śląskie. Zrzutka na "leczo dla tych co leczą". Młodzież z Gliwic pomaga personelowi szpitala zakaźnego w Raciborzu

Młodzi diecezji gliwickiej rozpoczynają akcję zrzutka na "leczo dla tych co leczą". Na profilu Zrzutka pl. pod takim właśnie hasłem znajdziemy zbiórkę, która przeznaczona będzie na posiłki dla obsługi medycznej tymczasowego szpitala zakaźnego w Raciborzu.

- W ten sposób młodzież diecezji gliwickiej chce wspomóc wszystkich, którzy są przy łóżkach chorych zakażonych koronawirusem - mówi ks. Marcin Paś duszpasterz młodzieży w diecezji gliwickiej:

Młodzież diecezji gliwickiej każdego dnia o godzinie 10.00 spotyka się na stronie fb i instagramie, by razem się modlić. To prawie 1000 osób, które na żywo lub odtwarzając uczestniczą w tej modlitwie. - Postanowiliśmy pójść o krok dalej, przyszła pora na działanie - mówi Emilia Grula z gliwickiego duszpasterstwa młodzieży:

Pierwsze posiłki ruszą prawdopodobnie w piątek. Przygotowywane będą w diecezjalnym domu rekolekcyjnym w Nędzy skąd trafiać będą do Raciborza - mówi diecezjalny duszpasterz ministrantów i kierownik ośrodka ks. Krzysztof Misiuda:

Tamtejszy szpital jest jednym z tych, które przekształcone zostały w całości na szpital zakaźny działający na potrzeby osób chorych na koronowirusa.

Tutaj szczegóły zbiórki

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama