107,6 FM

Mikołaj Konstanty: Nie wykupujmy leków na zapas

- Nie wykupujmy leków na zapas - zaapelował w Radiu eM dr n. med. Mikołaj Konstanty, prezes Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej. Podał przykład paracetamolu, który z dnia na dzień zniknął z aptek.

Gość "Rozmowy poranka" Radia eM wyjaśnił, że stało się to pod wpływem doniesień medialnych, jakoby leki dotychczas stosowane przy COVID-19 były mniej skuteczne niż paracetamol. To spowodowało szturm do aptek po ten lek.

Prezes izby wyjaśnił, że choć w Indiach zmniejszono ilość produkowanej substancji czynnej, o czym donosiły media, to nasi producenci mają zapasy na 2-3 miesiące naprzód.

Mikołaj Konstanty wyraził opinię, że mimo ograniczeń w przemieszczaniu się w czasie pandemii nie powinno się wprowadzać internetowej sprzedaży leków. Zwrócił uwagę na opóźnienia w dostawie innych zamawianych w sieci towarów. W przypadku leków mogłoby to być dramatyczne w skutkach. Zachęcił do dobrosąsiedzkiej pomocy w kupowaniu lekarstw w aptekach. Nie wykluczył dostarczania leków do domów w sytuacjach skrajnych, ale tylko przy wykorzystaniu do tego odpowiednich służb.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama