107,6 FM

Śląskie. Kopalnie Murcki-Staszic i Jankowice wstrzymują wydobycie. Powodem koronawirus

70 osób zakażonych koronawirusem, a 736 objętych kwarantanną. To powody, dla których kopalnie Murcki-Staszic w Katowicach i Jankowice (część ROW) wstrzymały wydobycie.

Wydobycie zostanie wstrzymane do 3 maja. Co to oznacza dla ponad 7 tys. pracowników zatrudnionych w obu zakładach?

"W tym okresie w kopalniach Murcki-Staszic i ROW Ruch Jankowice nastąpi minimalne obłożenie załogi wynikające z niezbędnych potrzeb dla bezpiecznego funkcjonowania kopalń. Decyzja spowodowana jest pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 i troską o bezpieczeństwo pracowników. Procedury wprowadzone na czas epidemii zadziałały w spółce prawidłowo" - czytamy w komunikacie Polskiej Grupy Górniczej.

W kopalniach Murcki-Staszic i ROW Ruch Jankowice zostanie przeprowadzona w najbliższym czasie większa liczba testów dla pracowników przebywających na kwarantannie. Tak zdecydował sztab kryzysowy Polskiej Grupy Górniczej.

  • w kopalni Murcki-Staszic zakażonych jest 38 osób (potwierdzone przypadki), a na kwarantannie przebywa 303 pracowników,
  • w kopalni Jankowice zakażone są 32 osoby (potwierdzone przypadki), a 433 pracowników przebywa na kwarantannie.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama