107,6 FM

Śląskie. Dochody gmin drastycznie spadają. Trwa szukanie oszczędności

Samorządy liczą straty z powodu epidemii koronawirusa. Covid-19 drastycznie obniżył dochody do miejskich budżetów i spowodował nowe wydatki.

Ruda Śląska wyłącza część oświetlenia w mieście. To sposób na szukanie oszczędności i pieniędzy na walkę z koronawirusem.

- Uwzględniliśmy informację o ruchu w mieście w godzinach nocnych - tłumaczy wiceprezydent Rudy-Śląskiej, Krzysztof Mejer:

Władze Rudy Śląskiej rozważały - wzorem Krakowa - całkowite wyłączenie oświetlenia w mieście, ale ostatecznie uznano, że byłoby to ze szkodą dla bezpieczeństwa mieszkańców.

Tylko w Chorzowie straty finansowe mogą sięgnąć nawet 10% budżetu - kwoty około 50 milionów złotych. Mówi Małgorzata Kern - skarbnik Miasta Chorzów:

Każda inwestycja w mieście zostanie wstrzymana. Prawdopodobnie także tegoroczny budżet obywatelski.

75 tysięcy złotych miesięcznie kosztuje w Rybniku dezynfekcja miasta. Prezydent Piotr Kuczera powiedział jakie straty notuje budżet z powodu zawieszania opłat za parkowanie:

Największą kwotę Rybnik przeznaczył jednak na dofinansowanie zakupu aparatury do testów na COVID-19:

Aparatura trafiła do wojewódzkiego szpitala w Rybniku.

5 mln złotych tyle przedsiębiorcom wypłacił już Powiatowy Urząd Pracy w Rybniku. W całym kraju to właśnie urzędy pracy dysponują pieniędzmi z tzw. Tarczy Antykryzysowej. Agnieszka Skupień z urzędu miasta w Rybniku mówi, że w mieście jest w sumie 16,5 mln na wspieranie lokalnych przedsiębiorców:

W Rybniku do tej pory zanotowano ponad 3 tys. 100 wniosków o udzielenie nisko-procentowej pożyczki z Funduszu Pracy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama