107,6 FM

Katowice. Ruszyły oficjalne przygotowania do Światowego Forum Miejskiego w 2022 roku

Katowice oficjalnie, rozpoczęły przygotowania do organizowanego pod egidą ONZ, Światowego Forum Miejskiego w 2022. To kolejna prestiżowa impreza, jaka odbędzie się w stolicy województwa śląskiego.

Forum będzie dotyczyło polityki miejskiej i rozwoju miast. Atutem Katowic jest bliskość lotniska, autostrady A4 i nieduża odległość do Krakowa, ale to czym miasto szczególnie zwróciło uwagę na siebie i czym będzie mogło się pochwalić, to osiągnięcia w zakresie rewitalizacji. - Mówi Małgorzata Jarosińska-Jedynak, minister funduszy i polityki regionalnej:

To kolejna prestiżowa impreza, jaka odbędzie się w stolicy województwa śląskiego. W grudniu 2018 roku Katowice były gospodarzem szczytu klimatycznego COP24, zaś w listopadzie 2019 roku zorganizowana została tu Światowa Konferencja Antydopingowa. - Te doświadczenia, pomogą w zorganizowaniu kolejnej dużej imprezy - mówi prezydent Katowic, Marcin Krupa:

Światowe Forum Miejskie odbywa się co 2 lata. W wyścigu do organizacji tej prestiżowej imprezy Katowice pokonały takie miasta jak Dortmund czy Mexico City.

Katowice. Ruszyły oficjalne przygotowania do Światowego Forum Miejskiego w 2022 roku   Katowice w 2022 roku będą gospodarzem Światowego Forum Miejskiego Adrian Urbanek / Radio eM
« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy