107,6 FM

Andrzej Sośnierz: brakuje szybkich decyzji Ministerstwa Zdrowia

Zdaniem posła Porozumienia, tylko zdecydowane działanie może przynieść sukces w walce z COVID-19.

Andrzej Sośnierz: Sanepid wymaga wzmocnienia kadrowego. Do walki z pandemią trzeba szybszych decyzji
Radio eM

 

Poseł ze Śląska, były prezes Narodowego Funduszu Zdrowia przyznał, że brak szybkiej reakcji to jego główny zarzut wobec działań Ministerstwa Zdrowia. – Są podejmowane bardzo powoli. Minister Kraska zapowiedział niedawno, że być może od września lekarze rodzinni będą mogli kierować do testów na koronawirusa. A ja pytam: dlaczego nie jutro? Co stoi na przeszkodzie – pytał na antenie radia eM poseł Porozumienia Andrzej Sośnierz.

Wśród decyzji byłego już ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, które uznał za prawidłowe, było szybkie wprowadzenie izolacji społecznej. Jednak zdaniem A. Sośnierza teraz efekty są zaprzepaszczane przez brak testów. Będzie to miało swoje skutki, kiedy jesienią nałoży się na COVID-19 wzrost zachorowań na grypę. – Ich objawy są podobne, ani lekarz „na oko”, ani pacjent nie jest w stanie tego odróżnić. Wszystkie zachorowania tego typu będą oskarżane, że są koronawirusem i może nas ogarnąć nadmierna panika. Trzeba się do tego przygotować poprzez wprowadzenie szybkich testów – argumentował.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy