107,6 FM

Kazimierz Karolczak: Początek września pokaże, jak poradzimy sobie z transportem zbiorowym

Początek września pokaże, jak poradzimy sobie z transportem zbiorowym - zapowiedział w Radiu eM Kazimierz Karolczak, Przewodniczący Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Za tydzień (1.09) młodzież wróci do nauki w szkołach, tymczasem w komunikacji obowiązują ograniczenia związane z pandemią.

Kazimierz Karolczak: Początek września pokaże jak poradzimy sobie z transportem zbiorowym
Radio eM

Jak powiedział gość Radia eM, władze GZM zrobią wszystko, co możliwe, aby zapewnić transport zbiorowy zwiększonej liczbie pasażerów, kiedy uczniowie powrócą do nauki w szkołach. Zadysponowana będzie maksymalna liczba kierowców i pojazdów. Kazimierz Karolczak przyznał jednak, że pierwszy tydzień września będzie trudny. Podkreślił, że przez całe wakacje załoga Zarządu Transportu Metropolitalnego ciężko pracowała, aby zabezpieczyć działanie komunikacji w sytuacji licznych ograniczeń. W środkach transportu obecnie pasażerom jest udostępniona tylko połowa miejsc.

Szef zarządu GZM zauważył, że wprowadzanie czerwonych stref w pojedynczych miastach metropolii jest kontrowersyjne i samorządowcy apelują do rządu, aby wziął pod uwagę specyfikę aglomeracji, o dużym zagęszczeniu miast. W myśl wprowadzonych reguł, na terenie sąsiadujących ze sobą gmin – należących do innych stref – obowiązują odmienne obostrzenia w środkach transportu zbiorowego.

Kazimierz Karolczak wyraził zadowolenie z deklaracji prezydenta Katowic, który zgodził się na przejęcie przez GZM spółki Tramwaje Śląskie. Wczoraj (24.08) odbyło się w tej sprawie spotkanie przedstawicieli metropolii i gmin, które są obsługiwane przez tramwaje. Przewodniczący GZM podkreślił, że w myśl oczekiwań prezydenta Marcina Krupy, priorytetem dla władz metropolii będzie m.in. budowa linii tramwajowej na południe Katowic.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..