107,6 FM

Prof. Ryszard Koziołek: Uniwersytet Śląski pracuje na poziomie żółtym

W związku z zagrożeniem koronawirusem na Uniwersytecie Śląskim obowiązuje obecnie żółty poziom zabezpieczeń – powiedział w Radiu eM Rektor UŚ, prof. Ryszard Koziołek. Władze uczelni mają do wyboru cztery takie poziomy: zielony, żółty, pomarańczowy i czerwony.

Rektor zapewnił, że uczelnia dokłada wszelkich starań, aby w warunkach zdalnej nauki poziom kształcenia był jak najwyższy. Wyraził żal, że zajęcia nie mogą odbywać się tradycyjnie, w formie spotkania ze studentami.

Prof. Ryszard Koziołek powiedział, że plany nadania tytułu doktora honoris causa Jolancie Wadowskiej-Król to akt przywrócenia sprawiedliwości. Pani doktor w latach PRL w swoich pracach zajmowała się zatruciami metalami ciężkimi, powodującymi m.in. ołowicę wśród dzieci z Szopienic, Burowca oraz Dąbrówki Małej w Katowicach. Badania te stanowiły podstawę pracy doktorskiej, której jednak władze komunistyczne nie pozwoliły jej obronić.

Pytany o sprawę prof. Ewy Budzyńskiej, której grupa studentów zarzuciła głoszenie treści homofobicznych i która odeszła z pracy na uczelni, Rektor UŚ po raz kolejny apelował o cierpliwe poczekanie na rozstrzygnięcie wewnątrzuczleniane. Zaznaczył, że komisja dyscyplinarna, która się sprawą zajmuje, powstała na nowo wraz z nową kadencją władz, która właśnie się zaczęła.

Cała "Rozmowa poranka":

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy