107,6 FM

Wacław Czerkawski: Chcemy zaprosić premiera na spotkanie w sprawie pieniędzy dla Śląska

Chcę zaprosić premiera na spotkanie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, żeby porozmawiać o pieniądzach dla Śląska – powiedział w Radiu eM Wacław Czerkawski, przewodniczący WRDS i szef Rady OPZZ województwa śląskiego.

Wacław Czerkawski: Chcę zaprosić premiera na spotkanie w sprawie pieniędzy dla Śląska
Radio eM

Wacław Czerkawski przypomniał, że obiecano potężne kwoty w ramach Programu dla Śląską, a także m.in. Krajowego Planu Odbudowy. O ich wykorzystaniu chciałby porozmawiać z premierem. Wyraził jednak umiarkowany optymizm co do ewentualnego przyjęcia zaproszenia przez szefa rządu. Zapowiedział, że spotkanie WRDS miałoby się odbyć najprawdopodobniej na początku grudnia, zapewne w trybie zdalnym.

Szef OPZZ w woj. śląskim zwrócił uwagę, że w okresie pandemii zdarzają się pracodawcy, którzy korzystają ze wsparcia finansowego od państwa, a jednocześnie nie dbają o pracowników, a nawet dochodzi do zwolnień. Kierownictwo OPZZ napisało ostatnio list do premiera przestrzegając przed „bezrefleksyjnym transferowaniem środków publicznych, bez gwarancji utrzymania zatrudnienia i wysokości wynagrodzeń”.

Gość „Rozmowy poranka” Radia eM zauważył, że w regionie pracę straciło ostatnio 2 tys. osób, a szykują się zwolnienia kolejnych 3 tysięcy.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy