107,6 FM

Andrzej Sośnierz: mamy dużo więcej zachorowań niż się odnotowuje

- Obecnie mamy dużo więcej zachorowań niż się odnotowuje - mówił w Radiu eM Andrzej Sośnierz, poseł Porozumienia.

W tym tygodniu dowiemy się, czy najmłodsze dzieci wrócą po feriach do szkół. Dziś rusza testowanie nauczycieli na obecność COVID-19. Naszego gościa pytaliśmy, czy możliwy jest powrót nauki stacjonarnej. - Z jednej strony bardzo dobrze by było, gdyby dzieci wróciły do szkół. Ale cały czas kłania się nasze nieprzygotowanie do wykonywania masowych testów, bo ciągle nie wiemy, na jakim etapie jest epidemia. Nie wiemy, jak bardzo dzieci są już uodpornione. W tej chwili odpornych może być 7 milionów Polaków, a w oficjalnych statystykach mamy ponad milion - mówił Andrzej Sośnierz.

Naszego gościa pytaliśmy też o tempo akcji szczepień. - 200 tys. zaszczepionych to nie jest najgorszy wynik. Barierą jest dostęp do szczepionek. Na szczęście dostawy mają być zwiększone - powiedział poseł Porozumienia. - Stworzono atmosferę, że jak będzie szczepionka, to będzie wszystko w porządku. Zapomniano, że szczepienia będą jakiś czas trwały. To trwanie powinno być możliwie najkrótsze - dodał nasz gość.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy