107,6 FM

Tomasz Bujok: Zarządzający stokami w Wiśle chcą je otwierać mimo sankcji, to akt desperacji

Zarządzający stokami w Wiśle chcą je otwierać mimo sankcji, to akt desperacji - mówił w Radiu eM burmistrz Wisły, Tomasz Bujok. Na dziś (1.02) duża część firm dysponujących wyciągami zapowiedziała tam ich uruchomienie.

Jak wyjaśnił Tomasz Bujok, na dziś zapowiadało się otwarcie 5 stoków i ok. 30-40% branży hotelowo-gastronomicznej w Wiśle, reszta ma dołączać w ciągu tygodnia. Burmistrz dodał w „Rozmowie poranka” Radia eM, że prosił tych przedsiębiorców o podjęcie przemyślanych decyzji. Jednak dodał, że trudno mu oceniać ich decyzje, bo sytuacja jest fatalna, a decyzje te są podyktowane desperacją w walce o uratowanie swoich firm. Jak powiedział, nie wiadomo w jakim stopniu przedsiębiorcom uda się skorzystać z tarcz finansowych. Część nich zgłaszała władzom miasta, że takiej pomocy nie otrzymała.

Burmistrz Wisły pozytywnie ocenił natomiast pomoc od władz samorządowych województwa śląskiego, jaką jest „Śląski pakiet dla turystyki”. Urząd Marszałkowski poinformował ostatnio, że to ubiegłoroczne wsparcie dla turystyki w regionie będzie kontynuowane, a zeszłoroczna kwota pomocy 3,5 mln zł zostanie powiększona o 84 mln zł. Jak powiedział gość Radia eM, jest to pomoc udzielana na elastycznych zasadach, co pozwoli łatwiej z niej skorzystać.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy