107,6 FM

Krystyna Ptok: Pielęgniarki są nieuczciwie traktowane w wypłatach dodatków covidowych

Pielęgniarki są nieuczciwie traktowane w wypłatach dodatków covidowych – powiedziała Radiu eM Krystyna Ptok, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. Przypomniała, że dodatki miały wynosić 100% wynagrodzenia, tymczasem są pielęgniarki, które otrzymały je w wysokości kilku złotych.

Krystyna Ptok: Pielęgniarki są nieuczciwie traktowane w wypłatach dodatków covidowych
Radio eM

Szefowa OZZPiP potwierdziła, że pielęgniarki wchodzą w spory zbiorowe z pracodawcami, domagając się m.in. zatrudniania dodatkowego personelu, który przejmie obowiązki nie należące do specjalistycznych zadań pielęgniarek. Odrzuciła argumenty dyrektorów szpitali, że nie jest o dobry czas na takie żądania, a pracodawcy nie są ich dobrymi adresatami. Podkreśliła, że to dyrektorzy organizują pracę szpitali i powinni z kolei domagać się od swoich mocodawców zmian w systemie finansowania ochrony zdrowia. Podpowiedziała, że mogliby razem z pielęgniarkami toczyć spór w tej sprawie.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy