107,6 FM

Abp Skworc: Nadszedł czas, aby zobaczyć, wybrać i działać

Metropolita katowicki przygotował list pasterski na I niedzielę Wielkiego Postu. Zostanie on odczytany w parafiach archidiecezji w ramach homilii.

Arcybiskup Wiktor Skworc napisał: "Na progu Wielkiego Postu Kościół wzywa nas do wyjścia na pustynię, aby odnowić osobistą relację z Panem Bogiem. Chodzi o takie przeżywanie kolejnych dni Wielkiego Postu, aby nie zabrakło w nich chwil wyciszenia, milczenia, wolności od zalewu naszych umysłów niepotrzebnymi informacjami".

Nawiązując do trzyetapowej metody ewangelicznej rewizji życia, przywołanej przez papieża Franciszka w książce "Powróćmy do marzeń. Droga do lepszej przyszłości", metropolita katowicki przywołuje postać sługi Bożego ks. Jana Machy.

"Jan Macha uznał wolę Pana Boga najpierw w przyjęciu daru kapłańskiego powołania, a następnie poprzez akt ofiarowania całego siebie Chrystusowi, gdy kładł głowę pod gilotynę w katowickim areszcie" - podkreślił w słowie pasterskim, zachęcając wiernych, aby właśnie w Wielkim Pości, naznaczonym trwającą pandemią, budowali bliskość z Jezusem na wzór śląskiego kapłana i męczennika.

Poniżej cały list:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama