107,6 FM

Dąbrowa Górnicza. Eksperci o skutkach pandemii na różne dziedziny naszego życia

Jak pandemia koronawirusa wpłynęła na różne sfery naszego życia? Jak radziły sobie z nią poszczególne służby? O tym wszystkim rozmawiają specjaliści w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.

W Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej trwa Ogólnopolska Konferencja Naukowa. Mowa jest o tym, jak koronawirus zmienił m. in. naszą służbę zdrowia, edukację, czy gospodarkę.

Tomasz Huk, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 w Katowicach mówi o tym, że jego plaówka świetnie sobie poradziła z nauczaniem zdalnym. Dodawał, że po wakacjach kolejny sprawdzian - z masowego szczepienia uczniów:

Dr Ewa Wiązania-Gacek, ordynator oddziału covidowego szpitala w Czeladzi, a także dyrektor pierwszej w regionie poradni pocovidowej, apeluje, by w metropolii powstało więcej takich placówek, bo pacjentów po covidzie ciągle jest bardzo dużo i są długie kolejki:

Jak dotąd w regionie funkcjonują tylko dwie takie poradnie, w Czeladzi i w Zawierciu. Konferencję nt. skutków pandemii można śledzić online.

Dziś podczas konferencji zostanie poruszony temat mediów w pandemii, działalność gospodarcza i administracja publiczna oraz wymiar duchowy i religijny.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama